Filtry do studni – dostępne rodzaje i zastosowanie - ALPAKATS - Technika Studzienna Bartłomiej Sukiennik
Filtry do studni – dostępne rodzaje i zastosowanie

Filtry do studni – dostępne rodzaje i zastosowanie

Filtry do studni to niezbędne elementy każdej instalacji hydraulicznej. Mogą one współpracować ze wszystkimi rodzajami pomp głębinowych. W Alpaka Technika Studzienna oferujemy wysokiej jakości produkty w dobrych cenach. Jeśli potrzebny Ci filtry do studni głębinowych, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Proponujemy modele o różnych parametrach. Pomagamy dobrać odpowiednie produkty w zależności od budowy geologicznej podłoża i oczekiwań naszych klientów. Oferujemy filtry studzienne, które wstępnie oczyszczają wodę i stanowią niezastąpione rozwiązanie w przypadku każdej studni.

Filtry do studni – modele szczelinowe

Nasza oferta to dwa najpopularniejsze rodzaje filtrów. Obsypkowe filtry szczelinowe do studni posiadające frez umożliwiają swobodny przepływ wody i zatrzymywanie na powierzchni filtrującej zanieczyszczeń. Zakłada się je na żwirową kalibrowaną obsypkę. Ten rodzaj filtra stosuje się zwłaszcza w przypadku studni, gdzie mamy do czynienia z warstwami piasków pylastych lub drobnoziarnistych. Proponujemy filtry szczelinowe wykonane z najwyższej jakości materiałów. Modele te nie ulegają zapchaniu, a ponadto są odporne na wszelkie obciążenia. 

Filtry do studni – siatkowe modele

W naszej ofercie znajdują się również filtry siatkowe do studni. W ich przypadku wodne zanieczyszczenia usuwane są dzięki specjalnym siatkom filtracyjnym. Wykonywane są one z różnych materiałów i mają różną gęstość. Nie korodują i są odporne na niekorzystny wpływ czynników chemicznych. Modele te polecamy do studni, gdzie podłoże charakteryzuje się porowatą warstwą żwirową lub piaskową.

Filtry do studni – na co zwrócić uwagę?

Wybierając filtr do studni, warto zwrócić uwagę na jego budowę i materiał wykonania. Istotne jest również to, by dopasować model do specyfikacji studni, zwłaszcza rodzaju podłoża. Tylko dobrze dobrany filtr zapewni najlepsze efekty w postaci uzdatnionej i czystej wody użytkowej. Warto podkreślić, że pracuje on w wilgotnym środowisku. Z tego względu liczą się tutaj wyłącznie sprawdzone pod kątem trwałości materiały, takie jak tworzywa PCV, które dodatkowo charakteryzują się gładką powierzchnią.

Jeśli poszukujesz solidnego i odpowiedniego filtra do swojej studni, zachęcamy do kontaktu. Alpaka Technika Studzienna to specjaliści w tej dziedzinie, którzy doradzają swoim klientom najlepsze rozwiązania i produkty. Od tego bowiem zależy wydajność studni i jakość pozyskiwanej wody. Zapraszamy do korzystania z naszych usług i produktów!

Close Menu
×

Koszyk