Studnia głębinowa, wady i zalety

Studnia głębinowa, wady i zalety

Studnia głębinowa to pionowe ujęcie wód podziemnych, sztuczny otwór wiercony bądź kopany, sięgający do poziomu wodonośnego. Stały pobór wody ze studni jest możliwy dzięki kołowrotowi (tylko studnia kopana) lub wygodniejszej metodzie jaką jest pompa głębinowa. Studnia głębinowa to rozwiązanie, które zapewnia wodę w gospodarstwie domowym, bądź dla prowadzenia działalności gospodarczej. Wykorzystanie studni głębinowej ma wiele możliwości. Głównie to zależy od naszej wyobraźni, wymogów technicznych i potrzeb. Studnie czerpią wodę z warstw wodonośnych. Między nimi a powierzchnią gruntu są przeważnie warstwy nieprzepuszczalne, więc woda ze studni głębinowej jest mniej narażona na zanieczyszczenia niż w przypadku innych studni np. kopanych.
Zalety studni głębinowej:
– Oszczędność – mniejsze koszty w porównaniu z wodociągami. Jedyny koszt użytkowania studni głębinowej to energia elektryczna zasilająca pompę głębinową.
– Niezależność – posiadacz studni głębinowej nie martwi się brakiem wody, spadkiem ciśnienia w sieci wodociągowej oraz wahaniami cenowymi za dostarczaną wodę.
– Woda wysokiej jakości – warstwa wodonośna przechodzi przez kilka warstw filtracyjnych co oczyszcza wodę z głębin i powoduje dostarczenie nam wody o bardzo dobrej jakości.
– Wydajność i pewność zaopatrzenia w wodę – jeśli przyłączączenie do sieci wodociągowej jest niemożliwe lub nieopłacalne to wykonanie studni głębinowej jest doskonałym sposobem na zapewnienie sobie wody na terenie inwestycji Bezpieczeństwo instalacji

Close Menu
×

Koszyk